Правила вступної кампанії-2012: експерти критикують нововведення « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Правила вступної кампанії-2012: експерти критикують нововведення
16-09-2011

Критику з боку експертів викликають нові правила вступної кампанії на 2012 рік. Умови вступу розробило й оприлюднило для громадського обговорення міністерство освіти України.

Серед оприлюднених умов вступу є такі пункти, які не сприятимуть рівному доступу до здобуття вищої освіти в Україні, відзначають освітні експерти. Зокрема, міністерство залишило пункт, яким передбачає додаткові бали для осіб, що пройшли підготовчі курси. На думку голови Центру освітнього моніторингу Павла Полянського, ця норма дискримінує незаможних вступників та мешканців віддалених населених пунктів, бо курси є платними і не завжди є можливість доїхати до них.

З дією такої умови міністерство мало б передбачати гранти для обдарованої молоді на навчання на курсах, зауважила в інтерв’ю Deutsche Welle експерт освітніх програм Центру дослідження суспільства Інна Совсун. Нарікання також викликав пункт, де передбачено, що саме міністерство визначатиме профільні предмети, з яких абітурієнти здаватимуть вступні іспити. Хоча експерти вважають, що це – прерогатива лише вищих навчальних закладів.

Прозорість під загрозою

На думку Совсун, міністерству також слід точніше прописати умову, відповідно до якої громадські організації та ЗМІ можуть здійснювати моніторинг вступної кампанії. Прописані правила передбачають обов’язковий дозвіл від міністерства, а не просто реєстрація. Отримання такого дозволу однозначно обмежуватиме доступ до моніторингу, а відтак і прозорість кампанії ставить під сумнів, додала експерт.

Утім, чи не найбільше фахівці освітньої галузі стурбовані ігноруванням системи «Конкурс», яка діяла впродовж кількох останніх років і давала можливість абітурієнтам оперативно оцінювати свої шанси при вступі. Міносвіти замінило цю систему, яку супроводжували громадські організації, на інший електронний ресурс, підпорядкований міністерству. «Це дуже проблемне нововведення, - переконана Совсун, - бо система «Конкурс» була незалежною і вже діяла злагоджено, а електронна база міносвіти не витримує жодної критики. Вона продемонструвала цьогоріч повний безлад, типовий для української бюрократії. До того ж повної інформації про її розробників і шляхи фінансування досі немає».

Ще одним нововведенням міністерства є підняття прохідного балу до вузу з 124 до 140. Експерти переконані, що визначення мінімального рівня ще потребує широкого обговорення. Такі рішення мають бути прерогативою безпосередньо вищих шкіл, а не міністерства освіти, кажуть фахівці. Вони вважають цю прерогативу однією з умов збереження автономії закладу. Загалом до міністерства скеровано зауваження до понад двох десятків пунктів.

Автор: Галина Стадник


Додатково:

Оприлюднено проект Умов прийому до вузів у 2012 році

Вступну кампанію в Україні завершено з порушеннями

Абітурієнт-2011 вчився триматись на «хвилі» і полювати на держзамовлення

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів