Підроблений диплом: якою буде відповідальність? « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Підроблений диплом: якою буде відповідальність?
5-09-2011

Прокуратурою Львівської області порушено кримінальну справу за фактом підробки диплому. Правники прогнозують: екс-керівнику управління освіти Львівської міськради Володимиру Огурі загрожує покарання у вигляді штрафу.

За результатами прокурорської перевірки з’ясовано, що колишній головний освітянин Львова не закінчував Львівський державний університет імені Франка у 1998 році за спеціальністю «фінанси і кредит», і не отримував диплому цього закладу. За фактом підроблення документу порушено кримінальну справу (ч.1 ст.358 Кримінального кодексу). На «чисту воду» посадовця вивели депутати Львівської міської ради, які першими зробили заяви, що номер і серія диплому чиновника не відповідають зразкам цього року випуску, а підписи – підроблені. Того ж дня голова міської ради відсторонив чиновника, а згодом і звільнив «за власним бажанням».

Лише штраф

Більшість таких справ правоохоронні органи доводять до кінця і передають до суду, прокоментував для Deutsche Welle голова Центру громадської адвокатури, адвокат Леонід Тарасенко. Утім, як показує судова практика, покарання за такі злочини є мінімальними, каже адвокат. Очевидно, тут не йтиметься про позбавлення волі, а швидше про штраф у розмірі до 70 неоподаткованих мінімумів (1190 гривень). Хоча стаття передбачає і ув’язнення до трьох років. Не слід виключати, що під час досудового слідства частини статті можуть перекваліфіковувати, а відтак і змінюватиметься покарання.

Подаючи неправдивий документ, чиновники найбільше ризикують своєю репутацією, вважає Тарасенко. Адже в подальшому влаштуватися на відповідну посаду, маючи за плечима такий вирок, вже буде складно, запевняє правозахисник. І додає: водночас, такі справи є певним застереження для тих службовців, що хочуть скористатися незаконним документом.

Законний шлях

Адвокат припускає, що в масштабах України є певний відсоток посадовців з «липовими» дипломами, але тепер чиновники надають перевагу іншому – законному способу отримання документу. Йдеться про здобуття післядипломної, тобто другої освіти, що цілком реально зробити за 2-3 роки, каже голова Центру. Очевидно, додає він, про здобуття якихось знань тут складно говорити, а лише про легально отриманий документ.

Правник сумнівається, що Закон «Про засади боротьби з корупцією», який набере чинності з наступного року, і кваліфікуватиме такого роду злочини як корупційні діяння, кардинально змінить ситуацію з використанням підроблених дипломів. На його думку, відповідальність за такий злочин не погано прописано і в чинному законодавстві. З огляду на «неприємний прецедент», мер міста та голова Львівської ОДА вже дали розпорядження перевірити дипломи всіх чиновників. Найпростіший шлях – запити до вищи навчальних закладів.Автор: Галина Стадник


Додатково по темі:
Суд визнав незаконним порушення справи проти екс-заступника голови СБУ Кислинського

: анонси :
: акценти :
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2018 році
Міністерство юстиції: В Україні прийнято перше рішення у справі про булінг
Промислова власність у цифрах за 2018 рік: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (January 2019 Edition 2019.1.0)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
Олександр Співаковський: Прийняття законопроекту № 8385 змінить існуючу архаїчну командно-адміністративну модель управління університетами
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів