Абітурієнт-2011 вчився триматись на «хвилі» і полювати на держзамовлення « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Абітурієнт-2011 вчився триматись на «хвилі» і полювати на держзамовлення
18-08-2011

Київ – Цього літа вступала рекордно мала кількість абітурієнтів: близько 180 тисяч замість звичних 400 тисяч. Про це повідомили спостерігачі із громадських організацій, які в понеділок підбили підсумки вступної кампанії 2011. Однак попри те, що вишам довелося боротися за вступника, більш прозорою кампанія від цього не стала, говорять вони.

Найбільше нарікань експертів викликали «мінливе» держзамовлення та електронний вступ.

Цього року абітурієнтів на бакалаврат зараховували у три «хвилі»: якщо вступник не приносив оригінали документів упродовж п’яти днів після оголошення результатів, він автоматично вибував зі змагання за «бюджетні» місця. У такому випадку починалася наступна хвиля зарахування, в якій могли взяти участь абітурієнти з нижчими балами.

Багато скарг на гарячу лінію, організовану Комітетом виборців України, який проводив моніторинг вступної кампанії, стосувалися того, що вступники не встигали подавати документи у визначений термін: або не могли дістатися до приймальної комісії, або не знали про обсяг держзамовлення, який неодноразово змінювався протягом вступної кампанії, зауважує Віктор Килимар, юрист-консультант Комітету виборців.

«Неодноразово телефонувала мама абітурієнтки, що подала документи до одного із харківських вишів. Друга хвиля якраз припадала на суботу-неділю, – розповідає він. – А цей виш не оприлюднив списки рекомендованих до зарахування на власному сайті, так само, як і на сайті системи «Конкурс». Тільки у неділю вранці було повідомлено про те, що донька таки внесена до другої хвилі. Одразу вирушили до Харкова і о 14:20 уже були біля приймальної комісії. Проте вона вже не працювала. Вони там і заночували, щоб подати оригінали документів з самого ранку. Але їм сказали, що вже почалася третя хвиля, відповідно своє право на здобуття безкоштовної вищої освіти вони втратили».

Проблеми в абітурієнтів виникли також і з електронною системою вступу, яка була фактично не готова до цьогорічної кампанії, зауважують експерти.

Що ж до вступу за напрямками «магістр» та «спеціаліст», то тут основним недоліком було те, що випускники різних вишів мали додатки до дипломів різного зразка, що сприяло заниженню в результаті їхнього середнього балу.

Ректори самі винні – міністерство

У той же час Міносвіти покладає відповідальність за недоліки вступної кампанії на керівників вишів та самих абітурієнтів. Ректорам деяких столичних університетів, а також вишів із Запоріжжя, Ужгорода, Донецька, Севастополя, Одеси та Харкова уже висловлено догану від міністерства, сказав Радіо Свобода Ярослав Болюбаш, директор Департаменту вищої освіти.

«Створили галас перед тим, що недостатньо місць державного замовлення, що зменшили на 42% – а в результаті держзамовлення не виконали. Бо треба було працювати з абітурієнтами, займатись профорієнтаційною роботою, а найголовніше – треба було займатись прогнозом прийому», – зауважує Ярослав Болюбаш.

Цього року університетам довелося боротися за вступника: випускників шкіл було мало. Наступного ж року експерти прогнозують збільшення кількості абітурієнтів більш ніж удвічі, хоча загалом виділяють тенденцію до скорочення держзамовлення. Зокрема, за останні 5 років кількість «бюджетних» місць для бакалаврів технічно-природничих спеціальностей скоротилась майже на 20%, а суспільно-гуманітарні науки вивчатимуть на близько 35% менше студентів.авства.

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів