Перше вересня дорожче, ніж зарплата вчителя « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Перше вересня дорожче, ніж зарплата вчителя
12-08-2011

Вперше до першого класу – хвилюючий день у житті кожного школяра, до того ж визначна подія для усієї родини.


Першокласник - майже, як дівчина на виданні. Хочеться одягнути його в усе найкраще, щоб малюк був наче з картинки.

Аби відчути увесь передвересневий клопіт, я провела вихідні з батьками першокласниці і взяла участь у виснажливому базарно-канцтоварному марафоні.


Пункт перший – детальний список покупок


Збори почалися зі списку, розповідаються батьки 6-річної Оксанки - Валентина та Олексій Григоряки. Над ним довелося ретельно попрацювати, узявши рекомендації вчителя молодший класів.

Перше запитання, яке необхідно було вирішити, – куди саме вирушити за покупками, чи варто їхати на Калинівський ринок у пошуках нижчих цін, чи усе можна придбати у місті? Друга дилема – чи брати із собою дитину. З одного боку, майбутній школяр – центр усієї події і має безпосередньо взяти участь у цьому процесі. З іншого – дитину можна і вберегти від такого тривалого і виснажливого шопінгу, спокійно зняти вдома мірки і купити усе необхідне на свій розсуд. Натомість, Оксанка виявила бажання бути присутньою і особисто долучитися до усього творчого процесу.

У суботу, близько десятої ранку, узявши детальний список і, звісно, товстий гаманець, мати, батько і донька відправилися у похід. Вирішили їхати на "Калинку".

Дешеві товари купують рідко


На Калинівському ринку у серпневі дні справжній передшкільний ажіотаж. Тут важко навіть пересуватися. Одразу помітно, що ціни суттєво не відрізняються від магазинів міста. Є сенс хіба що купувати зошити чи обкладинки гцртом, - так дещо все ж таки вдасться зекономити. Інший плюс ринку - усе необхідне зібрано в одному місці.

Увесь асортимент помітно коливається у цінах. Будь-який пункт зі списку можна придбати утричі дорожчим чи дешевшим. Приміром, вартість рюкзаків починається від 100 гривень, проте може сягати і 400, найдешевший пенал можна купити за п’ять, проте є і за 50 - з безліччю відділень та дорогою «начинкою». Тож при бажанні можна зібрати такий собі економ-варіант, утім, продавці зауважують, що найдешевший товар майже не купують, мовляв, хочуть мати якість. З їхніх слів, у ранці, що коштує 100-150 гривень, книжки не проносиш і півроку. До того ж, збираючи дитину до школи, а особливо до першого класу, завжди хочеться обрати для неї усе найкраще.

Перші дві години - 600 гривень


Розпочали зі шкільної форми. Мати розповіла, що розраховувала купити сарафан за 200-250 гривень. Вартість форми починаються від 150, проте помірявши найдешевший варіант, батьки чітко вирішили, що економити не будуть. За таку ціну пропонують лише чисту синтетику, а вже від 250 починається форма з натуральних тканин, чи 50% шерсті. Паралельно розпитую вартість костюмів і на хлопчика.

Найдешевший також коштує 150-170 гривень, найдорожчий близько 350. Водночас маленькі костюми на дівчат-першокласниць сягають 650 і навіть 700 гривень. Натомість, наша героїня зупинилася на комплекті «трійка» за 300.

Вибір форми без урахування дороги, тривав майже півтори години. Ще хвилин сорок витратили на вибір взуття – придбали туфлі за 200 гривень, а також для повного комплекту додали білі колготи за 25, шкарпетки і ще одну святкову блузку (на зміну), на яку витратили ще 100 гривень. Тож вбрання до першого вересня було повністю готовим, проте час вже перевалив за полудень, встановилася неймовірна спека, а гаманець схуд на 635 гривень. Оксанка витримала усі примірки гідно, активно беручи участь в обговоренні кожного костюма. Першим не витримав батько. У нього з’явилися невідкладні справи і він з полегшенням покинув «базарне пекло».

Канцтовари нехай дитина обирає сама


Надалі нас чекав рейд по канцтовари. Тут Оксанці надали повну свободу – вона сама обирала зошити і папки улюблених кольорів та з картинками, які їй найбільше подобалися. Довго роздивлялася щоденники і, врешті, зупинилася на кольоровій книжці у твердій обкладинці, що вартувала 25 гривень. Хоча простіший щоденник можна було придбати і за 8, мати не заперечувала. Каже, що шкільна приладдя має подобатися доньці, можливо, і вчитися буде краще. До другої години дня, з гаманця непомітно зникло ще 150 гривень.

На черзі був вибір портфеля, проте до обіду Оксанка вже зовсім втомилася і зголодніла. Довелося іти до кафе - перекусити і перепочити. Ще година пошуків минула безрезультатно. Обрати рюкзак, за словами матері, дуже відповідально – він має бути міцним і зручним на плечах, до того ж може прослужити не один рік, у той час як з першої шкільної форми дитина може вирости вже до весни. Мабуть, втома таки далася взнаки і решту покупок довелося перенести на наступний день.

Починати підготовку до школи треба ще з весни


У неділю вже у магазині Оксанці придбали якісний портфель (200 гривень), спортивну форму (170 гривень) та кросівки (200 гривень), спеціальну сумку для неї (75 гривень), а також банти та шпильки для волосся. Оскільки школа – перший крок до дорослого життя і у дівчинки з’являться перші кишенькові гроші, їй придбали також дитячий гаманець та годинничок.

Зробивши остаточні підрахунки, бачимо, що вихідні обійшлися родині більше, ніж у два прожиткові мінімуми. Крім того вони заздалегідь облаштували для дитини робоче місце – придбали їй письмовий стіл та стілець. Пані Валентина зазначає, що була готова до таких витрат, проте батькам, у кого весь цей процес іще попереду, радить займатися підготовкою поступово, потягом усього літа. Так буде легше і вам і дитині, до того ж удар по гаманцю буде не таким відчутним.

Ірина БЄЛОВА

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів