Вступна кампанія 2011 – перші підсумки. Скарг побільшало « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Вступна кампанія 2011 – перші підсумки. Скарг побільшало
2-08-2011

Українські вищі навчальні заклади з першого серпня почали оприлюднення рейтингових списків потенційних студентів. Спостерігачі вказують на низку недоліків вступної кампанії.

Приймальні комісії вищих навчальних закладів почали оприлюднювати списки абітурієнтів, які рекомендовані для навчання. Це найнапруженіший і найвідповідальніший період для вступників, коли, знайшовши себе у списках до зарахування, вони мають остаточно визначитися, в якому вищому навчальному закладі хочуть навчатися, щоб подати туди оригінали документів.

Плюси і мінуси

Поки потенційні студенти визначаються, чиновники, політики та оглядачі підбивають перші підсумки цьогорічної вступної кампанії. Перший заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти Максим Луцький, який є членом Партії регіонів, вважає вступну кампанію до вищих навчальних закладів 2011 року позитивною та добре організованою. Він зауважив, що було збільшено кількість приміщень і людей у приймальних комісіях та продовжені терміни прийому документів.

За його словами, уникнути великих черг у приймальних комісіях дозволило запровадження електронної системи подання документів. Натомість колишній міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко переконаний, що суттєвим мінусом цьогорічної вступної кампанії було затягування перевірки тестів, що скоротило строк оскарження їх результатів.

Скарг побільшало

Спостерігачі за процесом вступу з Громадянської мережі ОПОРА заявляють, що в приймальних комісіях українських вищих навчальних закладів бракує прозорості. За словами координатора освітніх програм ГМ ОПОРА Миколи Кузіна, приймальні комісії запізно оприлюднювали інформацію після своїх засідань або не розміщували її там, де потрібно, хоча зобов’язані це робити на інформаційних стендах та веб-порталах.

Також Микола Кузін вважає, що під час конвертації абітурієнтам у бали їхніх перемог у національних та всеукраїнських олімпіадах, а також під час врахування додаткових балів слухачам підготовчих курсів при університетах могли бути задіяні корупційні схеми. «У низці вищих навчальних закладів слухачам підготовчих курсів були виставлені максимальні бали. Це відверта корупція, коли за гроші, які платить абітурієнт університету, він отримує максимальний бал», - переконаний Кузін. Також представник мережі ОПОРА зазначив, що цього року на їхню гарячу лінію побільшало звернень щодо корупції у вишах. Зокрема, скаржники нарікали, що приймальні комісії відмовлялися брати у абітурієнтів документи на бюджетну форму навчання.

Автор: Лілія Гришко

: анонси :
: акценти :
Суд заборонив МОЗ будь-які дії з оголошення, організації і проведення конкурсу по обранню ректора НМУ ім. О.О. Богомольця
Ректор Донецького національного медичного університету заявив про рейдерське захоплення вишу і про замах на його життя
QS University Rankings EECA 2019: В рейтингу поточного року представлено 18 українських ЗВО
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2018 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
КМУ: Про реорганізацію Запорізької державної інженерної академії
«Sikorsky Challenge 2018»: У фіналі конкурсу, переможцями визнано 33 проекти
Зарегистрирован законопроект о внесении изменений в ЗУ «О высшем образовании» усиливающий автономию университетов
Автономія ВНЗ 2018: Стан справ у НМУ ім.Богомольця станом на 11.10.2018
Питання діяльності НМУ ім. О.О. Богомольця та юридичні аспекти кадрових та інших рішень
Інформацію про 10 кращих ВНЗ в рейтингу «Топ-200 Україна 2018» представлено на сайті IREG Observatory
Імена новообраних у 2018 році академіків НАН України
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів