Вступні маршрути абітурієнтів: українці бажають навчатись на "гуманітарному" бюджеті « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Вступні маршрути абітурієнтів: українці бажають навчатись на "гуманітарному" бюджеті
29-07-2011

Попередній аналіз прийому заяв на вступ від абітурієнтів свідчить про те, що молодь не відреагувала на стратегічні задуми держави, щодо регулювання обсягів підготовки кадрів для потреб економіки.


Слід зазначити, що головним трендом цьогорічної вступної кампанії є скорочення державного замовлення на деякі "гуманітарні" напрями підготовки.

Метою ідеї було скорочення державного фінансування напрямів підготовки кадрів окремих спеціальностей, якими на думку фахівців освітнього відомства перенасичений ринок праці. Зокрема в опалу потрапили напрями підготовки фахівців з економічних, юридичних, управлінських спеціальностей.

Перекоси ринку праці, у міністерстві пропонували вирішувати шляхом стимулювання абітурієнтів щодо "непопулярних" напрямів, в т.ч. можливістю отримання додаткових балів за навчання на підготовчих курсах при вступі на інженерно-технічні та природничо-математичні напрями.

Однак "ручне" регулювання поки істотно не змінило "вступні маршрути" цьогорічних абітурієнтів. Гуманітарні напрями є надзвичайно популярними у 2011 році.

Станом на 27 липня, за даними інформаційної системи "Конкурс", ситуація виглядає наступним чином.

Національний університет "Львівська політехніка", який є лідером вступної кампанії за кількістю поданих заяв, на напрям підготовки "Філологія" має 782 заяви, що майже вдвічі більше за минулорічні показники, а на напрям "Електротехніка та електротехнології" - 352 заяви (у 2010 році – 324).

Національний технічний університет України "КПІ", на напрям підготовки "Філологія" (англійська мова) отримав 996 заяв, а на "Мікро- та наноелектроніка" - 250. При цьому, обсяг державного замовлення на "Мікро- та наноелектроніка" – 68 місць, а на англійську філологію – 22.

Подібні тенденції помітні і у регіональних профільних вищих навчальних закладах.

Наприклад, Херсонський національний технічний університет (ХНТУ), цьогоріч, на напрям підготовки "Інженерна механіка" має лише 42 заяви на 188 ліцензійних місць, з яких 20 є бюджетними.

У той же час, на напрям підготовки "Дизайн", де так само 20 бюджетних місць, а ліцензійних – 44, ХНТУ має 56 заяв, на філологію ("Переклад") 50 ліцензійних місць, з яких 20 бюджетних – 124 заяви.

Загалом, тенденція до збільшення кількості заяв на напрями "без математики" у технічні вузи зберігається, незалежно від розміру та статусу навчального закладу.

Попри відсутність бюджетних місць, аналогічні тенденції набору абітурієнтів фіксують і провідні навчальні заклади недержавного сектору.

Так, за словами директора департаменту зв’язків з громадськістю Університету "КРОК" Костянтина Чабали, кількість заяв вступників на перший курс денної форми навчання дещо менша за минулорічні показники.

"У той же час – істотно збільшилась кількість вступників "гуманітарних" спеціальностей на перший курс заочної форми навчання. Таке збільшення відбувається, в основному, за рахунок випускників минулих років та студентів денної форми навчання, які бажають отримати другу освіту", - зазначає фахівець.

Загалом, така прихильність українців до гуманітарних напрямів, вочевидь потребує більш ґрунтовного аналізу. Значну роль, в цьому, має відігравати спільна взаємодія представників середньої та вищої школи на етапі формування професійного світогляду молодої людини.

"Наш університет щорічно проводить профорієнтаційні заходи для старшокласників, головною метою яких є профорієнтація школярів шляхом їх спілкування зі спеціалістами-практиками різних професій. Адже свідомий вибір професійного шляху значно розширить можливості повноцінної реалізації випускників вищих навчальних закладів", - зазначає К.Чабала.

Скоріше за все, цьогорічні тенденції щодо вибору абітурієнтами майбутньої професії відображають стале суспільне уявлення про те, що наявність вищої освіти, за можливості - отриманої за рахунок держави, є кращим вибором, аніж отримання тієї освіти, яка надасть можливість успішної професійної реалізації.

: анонси :
: акценти :
Суд заборонив МОЗ будь-які дії з оголошення, організації і проведення конкурсу по обранню ректора НМУ ім. О.О. Богомольця
Ректор Донецького національного медичного університету заявив про рейдерське захоплення вишу і про замах на його життя
QS University Rankings EECA 2019: В рейтингу поточного року представлено 18 українських ЗВО
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2018 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
КМУ: Про реорганізацію Запорізької державної інженерної академії
«Sikorsky Challenge 2018»: У фіналі конкурсу, переможцями визнано 33 проекти
Зарегистрирован законопроект о внесении изменений в ЗУ «О высшем образовании» усиливающий автономию университетов
Автономія ВНЗ 2018: Стан справ у НМУ ім.Богомольця станом на 11.10.2018
Питання діяльності НМУ ім. О.О. Богомольця та юридичні аспекти кадрових та інших рішень
Інформацію про 10 кращих ВНЗ в рейтингу «Топ-200 Україна 2018» представлено на сайті IREG Observatory
Імена новообраних у 2018 році академіків НАН України
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів